تعمیر مبل

تعمیر مبل

تعمیر مبل يکی از خدمات تخصصی است. که ممکن است به آن نياز داشته باشيد. تعمير مبل به فرايندی گفته می شود. که مبل هايی که آسيب ديده اند و قابل استفاده نيستند. ترميم می شوند و معايب آن رفع شود. تعميرات مبل به کمک ما آمده است. تا صرفه جويی در هزينه باشد. تا با کمترين هزينه بتوانيم، از مبل های خود به مدت زمان بيشتری استفاده کنيم. برای تعميرات يک مبل بايد به نکاتی توجه کرد. نکاتی چون نوع طراحی مبل، جنس مبل و نوع فرسودگی آن ممکن است. مبل به کارگاه انتقال داده شود. يا خدمات مربوط به تعمير مبل در منزل انجام شود. از اين رو تعمير کردن بهترين گزينه، برای صرفه جويی در هزينه است. حتی ميتوانيد با کمترين هزينه و با کمی تغيير، دارای مبلی جديد با طراحی نو شويد.

همچنين با تعميرات ميتوانيد، از مبل های قديمی و تاريخی بيشتر نگهداری کنيد. تعمير مبل يک کار خاص و تخصصی ست. که نکات ريز و درشتی دارد. استفاده زياد از مبل باعث می شود، عمر مبل کوتاه شود. تعمير پايه ی شکسته ی مبل ، تعمير رويه مبل، رنگ کردن دوباره ی مبل ها، تعمير زيره مبل ها ،فرورفتگی فوم و اسفنج مبل، خراب شدن پارچه همه اينها از مواردی است. که ظاهر يک مبل را خراب می کند.

آيا می توان مبل را تعمير کرد يا نه؟

هر مدل مبلمانی که داشته باشيد. با توجه به نوع مدل و ميزان خرابی آن قابل تعمير ميباشد. بهر حال چه خرابی جزيی يا عميق باشد. با کمک يک تعميرکار متخصص انجام شدنی است. خيلی از افراد اين سوال را دارند که خريد بهتر است يا تعمير. که جواب اين سوال بستگی به خود شما، و تايين بوجه ای که در نظر ميگيريد دارد. امروزه با توجه به قيمت بالای مبلمان تعمير مقرون و بصرفه است. چون هزينه تعمير 30 تا 50 درصد قيمت يک مبل نو ست .

نمونه مبلمان های تعمیر شده برای مشتری

هزينه تعميرات مبل

برای تعمير به انتخاب خريد پارچه يا چرم و فوم، توجه کنيد. هزينه تعميرات مبل، را به 4 قسمت می توان تقسيم کرد. اجرت يا دست مزد تعمير کار يا رويه کوبی مبل. هزينه پارچه يا چرم مبل. هزينه تقويت يا تعويض فوم و در آخر هم رنگ کاری مبل. هزينه انتخاب پارچه، فوم و سفارش رنگ کاری معمولا ثابت هستند. که بستگی به نياز و انتخاب شما مشخص ميکند. که بيشترين هزينه در تعمير روی پارچه و چرم است .

قطعا در کيفيت پارچه يا چرم های ترک، ايرانی و چينی تفاوتی هست. پارچه های ترک به کيفيت و ظرافت بالا معروفند. چون عمر بالايی دارند. مثلا زود پوسته پوسته نمی شوند. حالت خودشان را زود از دست نمی دهند. و در زمان شست شوی مبل کيفيت رنگ کم نميشه. از طرفی هم پارچه های ايرانی می شود پيدا کرد. که کيفيتشون نزديک به پارچه های ترک باشد. که قيمت کمتری نسبت
به پارچه های ترک داشته باشند. ما پيشنهاد ميکنيم که نوع و جنس پارچه، را از نزديک ببينيد و بعد انتخاب کنيد . اگر کلاف مبل شما سالم باشد. چوب مبل کيفيت و جنس خوبی داشته باشد. با کمک يک مشاوره خوب و تخصصی، ميتوان مبل را تعمير کرد. اما اگر کلاف مبل شما سالم نباشد. اينجا ديگر به شرايط شما و نظر شما بستگی دارد. هزينه تعمير کلاف بالا است. در برخی از شرايط حتی بعد از تعمير کلاف، نيز مبلمان به حالت و روز اولش بر نمی گردد. و همچنان کلاف مشکل دارد. که اين وظيفه يک تعميرکار است. که اين موضوع را با مشتری در ميان بگذارد. اينجاست که خود مشتری تصميم گيرنده است. دستمزد تقويت يا تعمير کلاف مبل، يکی ديگر از بيشترين هزينه های تعميرات مبل است. کلاف مبل به اسکلت اصلی مبل گفته می شود. که قسمت های آن شامل چوب، فوم يا ابر، تسمه ها و فنرها است .

بهتر است بدانيد در اصل چيزی به نام تعميرات ارزان و گران نداريم. بيشتر هزينه های تعميرات برای خريد مواد صرف می شود. بقيه آن نيز دستمزد فرد است. اصل تعمير شدن مبل است. زمانی که هزينه کمتری کنيد روی کيفيت و دوام تاثير می گذارد. کار خوب هزينه بيشتری دارد. اما در مقابل رضايت و کيفيت بسيار بالاتری دارد .

استفاده از فوم برای تعمیر مبل

در برخی از موارد نياز به تعويض فوم ميباشد. حال سوال پيش می آيد چه نوع فومی بهتر است. دو مدل فوم در بازار به نامهای فوم سرد و گرم موجود است. که فوم سرد از کيفيت بالاتری نسبت به فوم گرم برخوردار ميباشد. اما مبلها از فومهای مخصوص به خود استفاده ميکنند. که مابين فوم سرد و گرم هست. اين فوم مبل هم هرچقدر تراکمش بيشتر باشد، کيفيت بالاتری دارد. شرکتها و اشخاص معتبر از فوم مخصوص مبل استفاده ميکنند. که در قيمت گذاری تاثير بسزايی دارد. فوم گرم خيلی نرم تر از فوم سرد هست. روی نشيمنگاه مبل با دست فشاردهيد و برداريد. اگر فرورفتگی سريع به حالت خودش برگشت. يعنی از فوم سرد يا فوم مخصوص مبل استفاده شده . متاسفانه روش هايی برای کلاهبرداری، در زمان تعمير مبل از طرف مجموعه ها يا تعميرکاران، مبل نامعتبر در کمين شماست.

که بايد به اين موارد دقت داشته باشيد :

امکان دارد از ابر يا خورده پارچه به جای فوم مبل استفاده شود .

امکان دارد به جای تعويض فوم، فوم را تقويت کنند و از فوم جديد استفاده نکنند .

يا امکان دارد متراژ پارچه يا چرم بيشتر از متراژ مورد نياز به شما اعلام شود. به همين دليل در انتخاب مجموعه تعميرکار مبل
دقت کنيد.

کلام آخر :
بعضی از افراد تصور ميکنند، که مبلها اگر فرسوده شوند قابل تعمير نيستند. در صورتی که مبلها در هر شرايطی قابل تعميرند. مگر اينکه مبل از کلاف خوبی برخوردار نباشد .


در آخر به چند نکته مهم لازم است اشاره کنيم :

اگر چوب يا کلاف مبل شکسته شده باشد قابل تعميره هست .
در زمان رنگ کاری چوب مبل، حتما رنگ قبلی بايد تراشيده شود. مگر اينکه رنگ جديد همان رنگ قبلی باشد .
امکان تبديل مبل دونفره به مبل تک نفره وجود دارد. اما معمولا از لحاظ هزينه بصرفه نميباشد .
به هيچ عنوان روزهای پايانی سال را برای تعمير مبل انتخاب نکنيد. بهترين زمان تا قبل از بهمن ماه است.

برای تعمیر مبل و خرید مبل کلاسیک با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *