مبل کلاسيک

آشنايی با مبل کلاسيک :

مبل کلاسيک سبکش اروپايی است. که برگرفته شده قرن هفدهم از رم و يونان باستان ميباشد. کم کم به کشورهای آسيايی و خانواده های سلطنتی راه يافت. کلاسيک يک کلمهی لاتين است. که ريشهی آن از واژهی کلاسيکوس برگرفته شده است. که معنای آن درجهی اول است. از ويژگی های اين مبل ميتوان به طراحی حجيم آن اشاره کرد. مبل کلاسيک تلفيقی از استيل و راحتی ست. که
خود زيبايی خاص و هنری را ايجاب می کند. اين سبک مبلها برای اتاق های نشيمن مناسب و بهتر است. در اين مدل مبلها طرحها و اشکال ظريفی روی پايه زده ميشود.. در قسمت نشيمنگاه از پارچه مخمل استفاده شده. که يکی ديگر از ويژگیهای اين مبل است .

مبلمان سبک کلاسيک، جلوه ای اشرافی و لوکس دارند. به دليل ابعاد بزرگ و حجيم اين نوع مبلها. بايد متراژ محل سکونت را قبل از خريد در نظر گرفت. مثلا يک ست هفت نفره مبل کلاسيک، برای يک آپارتمان 40 مترمربعی، انتخاب مناسبی نيست. هر چقدر که دکورمنزل و مبل، با سليقه و دقت انتخاب شود. باز هم به خاطر خفه شدن فضا، جلوه ای نخواهند داشت.

ظرافت مبلمان کلاسيک :

مبلمان کلاسيک يکی از با ظرافتترين مدل مبلها ست. توجه کنيد که ظرافت در واژه به معنی ضعيف بودن و يا شکنندگی نيست. ميتواند به معنی هماهنگی نيز باشد. نوع بدنه، رنگ و طرح و نقش و مدل پارچه انتخاب شده. در يک سرويس مبل کلاسيک، بايد در نهايت دقت و هماهنگی انتخاب شود. از ديگر امتيازاتی که مبل کلاسيک با ديگر مبلها دارد. همين ظرافت در انتخاب و طراحی ست.
که زيبايی چشمگيری به خود ميگيرد . در اکثر مواقع در قسمت نشيمن از فوم سرد استفاده ميشود. علت اين امر نيز اين است. که در دراز مدت مبل کلاسيک حالت خود را از دست ندهد. يعنی در موقع بلند شدن به حالت قبل برگردد.

رنگ و چوب مبل کلاسيک :

دو نوع رنگ براق و پوششی، در رنگ آميزی مبلمان به کار می رود. رنگ پوششی به طور کامل سطح چوب را می پوشاند. تا مانع تشخيص ترک خوردگی و اشکالات چوب شود. رنگ بعدی رنگ براق است. رنگهای با کيفيت در مبلمان نقش بسزايی دارد. زيرا مانداری را بالا ميبرد. همچنين بهتر است بصورت يکنواخت رنگ شود. تا زيبايی يک مبل را دو چندان کند .

چوب مبل کلاسيک معمولا چوب گردو،چنار،راش که تنها قابليت طرح پذيری و منبت کاری را دارند استفاده می شود. يا در برخی موارد چوب مصنوعی استفاده میشود. نوع و انتخاب چوب نقش مهمی در دوام و مقاومت دارد. که در رنگ های سفيد، طلايی، مشکی و قهوه ای فندقی عرضه می شوند. مبلمان کلاسيک بيشتر در رنگ های خنثی مانند کرم، طوسی، بژ و يا طلايی عرضه می
شوند. هر چند امروزه در تمامی رنگها توليد می شود. طراحی و اشکال مبل کلاسيک، از پشتی های بلند با تاج های که به دقت تراشيده شده. با منبت کاری های پيچيده کامل می شود. مبلمان کلاسيک تا حدودی از نمای، مبلمان سلطنتی را به ما نشان می دهد. کنده کاری و ظرافت، در پايه و دسته مبل را زيباتر می کند .

مورد بعدی انتخاب نوع پارچه ميباشد. که پارچه برای روکش مبل است. از بارزترين نوع پارچه برای مبلمان کلاسيک، ميتوان به پارچه مخمل اشاره کرد. انواع مختلف پارچه از جمله پارچه های ترک، چينی و ايرانی در بازار موجود است. که دارای کيفيت و قيمت متفاوتی هستند. پارچه های اين نوع مبل ها اغلب، از نوع پارچه های طرح دار چاپی هستند. که ظاهر زيبايی دارد. هر اندازه که پارچه شما کيفيت بيشتری داشته باشد. روی ظاهر و زيبايی مبل تاثير گذار و در، بالا رفتن قيمت نقش مهمی دارد .

انواع مبل کلاسيک :

در اين قسمت با چند مدل از معروفترين مدلهای مبل کلاسيک آشنا می شويم .

مدل رول انگليسی: سبکی بسيار زيبا و جذاب. اين مبل انگليسی به روش ميان دوخت توليد شده. که بسيار ظريف و زيبا و راحت است. به صورت ارگونوميک طراحی شده است. تا بتوانيد احساس راحتی بيشتری بر روی آن داشته باشيد.

لاوسون: سبکی معمولی و راحت. برای افرادی که راحتی و زيبايی مد نظرشان است. اين مبل با طراحی خاص و روکشی زيبا، به محيط شما حس رمانتيک بودن می دهد .

تاکسيدو: سبک اين مبل راحت و ساده است. اين مدل با طراحی کوچک و پشت بازوهای يکسان، ظاهری ظريف و ساده دارد. که اين امکان را به شما می دهد. به راحتی در خانه های کوچک نيز قابل استفاده باشد. هر چند اين مبل با دکوراسيون های مدرن و سنتی سازگار است. بصورتی که می تواند با آنها هماهنگ شود. مدل های دامنه دار به راحتی، با فضاهای سنتی هماهنگ می شوند. مدل
های ساده نيز به خاطر نداشتن تزيين زياد، برای فضاهای مدرن بسيار خوب هستند .

کاناپه: سبک اين مبل کوچک و ظريف است. شايد تا امروز نميدانستيد، که کاناپه جز خونواده مبلهای کلاسيک ميباشد. مدل کاناپه در سايزهای کوچک طراحی ميشود. تا در فضاهای کوچکتر به راحتی با محيط هماهنگ شود .

چه زمانی از رنگ روشن استفاده کنيم ؟

اگر می خواهيد از مبل در مکانی که در آن، چوب های تيره با روکش براق وجود دارند. استفاده کنيد رنگ های روشن، يکی از مناسب ترين گزينه ها هستند. يکی از بهترين رنگ های روشن، رنگ سفيد است. که تطبيق پذيری بسيار بالايی، با اکثر دکوراسيون ها دارد .

چه زمانی از رنگ تيره استفاده کنيم ؟

رنگ تيره در اکثر اوقات باعث می شود. که محيط از حالت يکنواختی در بيايد. اين دسته از رنگها سليقه ايی می باشد.

کلام آخر :

در رابطه با قيمت مبلمان کلاسيک بايستی بگوييم. که همانند هر کالای ديگری قيمت اين مبلمان، نيز بستگی به کيفيت محصول و جنس، استفاده شده دارد. اما در حالت کلی میتوان گفت. که معمولا قيمت مبل کلاسيک نسبت به مبل راحتی، بيشتر و نسبت به مبل استيل کمتر است. درست است که قيمت مبل کلاسيک، نسبت به مبل راحتی بيشتر است. اما در عوض اين نوع مبلمان، دوام زيادی داشته و در صورت نگهداری مناسب، عمر نسبتا بالايی نيز خواهد داشت. بنابراين برای چندين سال دغدغه خريد و تعمير نداريد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *